Безпечний інтернет ЗОШ 37.ppt (завантажити)
Благодійний фонд «Майбутнє Херсонщини» у партнерстві з Херсонською обласною бібліотекою для дітей ім. Дніпрової Чайки та заві- дуючою шкільною бібліотекою Євтуховою Н.І. провели соціальний культурно-просвітницький проект «Казки Херсонщини», участь у якому взяв учень 8-А класу Єфанов Андрій. За успіхи у творчій роботі літературного конкурсу «Як європейці Херсонщину будували» учень був нагороджений дипломом лауреата. Вітаємо!
26 квітня 2018 року у приміщенні шкільної бібліотеки пройшов турнір «Козацький герць» між учнями 8-А та 8-Б класів. Його провели вчитель історії Ракша Н.М. та бібліотекар Євтухова Н.І. Восьмикласники виявили неабиякі знання з історії козацтва. Перемогу у турнірі отримали джури 8-Б класу на чолі з курінним отаманом М’ятою Данилом. Вітаємо переможців!
З нагоди 32-ої річниці Чорнобильської катастрофи 25 квітня 2018 року в шкільній бібліотеці проведена тематична година «Заради нашого життя вони сягнули у безсмертя».
Відкриття заходу розпочалося з читання віршів бібліотекарем Євтуховою Надією Іванівною спільно з учнями 8-А класу Омельчуком Павлом, Мішук Єгором і Єфановим Андрієм та показом відеофільму «Поріс чорнобилем Чорнобиль, бідою нашою поріс». До участі у спілкуванні приєднався класний керівник 8-А класу Маляренко Лариса Сергіївна, розкриваючи додаткові факти чорнобильської трагедії.
У своєму виступі Голова міської організації «Союз Чорнобиль України» Зосимова Любов Вікторівна розглянула питання: «Як подолати це лихо? Чи можна відродити землю без відродження душі? Чому навчив нас саме цей трагічний урок?». Акцентувалася увага на тому, що Чорнобильська катастрофа на атомній станції завжди буде займати особливе місце в історії людства.
17 квітня у 2-А класі та 18 квітня 2018 року у 2-Б класі у стінах шкільної бібліотеки відбувся захід «Азбука екології», що розпочався виступом бібліотекаря Євтухової Н.І., яка спрямувала дітей на застосування у повсякденному житті правил екологічної етики, здорового способу життя та раціонального природокористування.
Шкільні екологи, у ролі яких виступили учні 7-Б класу Коровін Владислав та Бондар Валерія, орієнтували школярів на виконання екологічних правил поведінки. Діти з великим бажанням взяли участь у проведені вікторини «Чарівний екокапелюшок».
Учні презентували власні роботи, і саме у ці хвилини кожна дитина відчувала єдність із світом живої природи. Екологи ознайомили зі створеною ековиставкою, яка задовольняла вікові потреби дітей молодшого шкільного віку.
Найактивніші були нагороджені солодкими призами.
Шкільна бібліотека взяла активну участь у міському конкурсі «Читацькі перегони» .У І етапі «Читання для зростання» шкільне журі у складі Денисової О.В. та Паленкової О.В. визначили переможця - Синицького Руслана.
13 квітня 2018 року відбулося урочисте нагородження переможців. Серед учасників ІІ туру Дніпровського району учень 3-Б класу, Синицький Руслан, посів 3 місце у міському конкурсі «Читання для зростання». За перемогу був нагороджений дипломом ІІІ ступеня.
13 квітня 2018 року відбулася зустріч з учнями 1-Б класу під гаслом «Посвята у читачі». Бібліотекар Євтухова Надія Іванівна акцентувала увагу дітей щодо важливості книги в житті людини, роз’яснила, як вибрати книгу, як правильно читати, зрозуміти її. Наприкінці заходу відбувся підбір художньої літератури та її запис у читацькі формуляри.
26 січня у шкільній бібліотеці проведено бібліошопінг «Від серця до серця однолітки радять» з учнями 3Б та 4А класу.
Протягом заходу бібліотекар намагався організувати учнів, щоб у кожного учасника виникло бажання висловлювати власну думку, давати оцінку улюбленій книзі, самостійно аналізувати твір і творчо його переосмислювати.
Розповівши про свою улюблену книжку, учні наводили аргументи щодо необхідності прочитати книги ровесникам.
Неабияку зацікавленість викликали книжки, які презентували Скоріков Влад (4А клас) і Насєдкін Максим (3Б клас).
25 січня шкільна бібліотека зустріла учнів 1А та 1Б класів з сюрпризами: зустріччю з казковими героями, Королевою країни книжок та конкурсом «Іграшка із казки».
Бібліотекар познайомила учнів зі шкільною бібліотекою - «царством книги», розповіла про багато цікавих пригод і подорожей, які чекають дітей у світі книжок. З привітанням до дітей звернулася Королева книжок, в образі якої виступила Онищенко Дар’я, учениця 7Б класу, яка загадувала загадки про тварин. Діти відгадували загадку-тваринку, знаходили її у казковій скриньці і називали, у яких казках зустрічається.
Учні з інтересом брали участь у заході. У кожного виникло бажання прийти знову. Екскурсія для дітей завершилася отриманням солодощів та позитивними емоціями.
З нагоди ювілею відомого французького письменника-казкаря Шарля Перро (390 років), автора першої у світі дитячої книги ( адже до нього ніхто ніколи не писав спеціально для дітей) і всесвітньо відомої казки «Попелюшка» (320 років). 24 січня бібліотекарем проведена літературна мозаїка «Ювілей у країні прочитаних книжок» для учнів 2А і 2Б класу.
Хочеться зауважити, що казки Ш. Перро вчать добру, застерігають проти зла і сьогодні так само яскраво і палко, як і в ті часи, коли він тільки написав їх.
Протягом заходу учні характеризували героїв з раніше прочитаних творів, вчилися доводити свої судження і бажання самостійно орієнтуватися у розмаїтті казок.
23 січня з учнями 3А та 4Б класів був проведений «Читацький марафон» з нагоди 180-річчя літературної версії казки «Стійкий олов’яний солдатик», що належить перу Г.Х. Андерсена.
Бібліотекар довів до читача, що читання книг – це насолода, користь і відпочинок, а зустріч з книгою – це відкриття та загадка, несподівана думка та вражаюче диво, чудова подорож сторінками минулого та сміливий погляд у далеке майбутнє! У той же час, бібліотекар акцентувала увагу, що книга має свою душу і відкриває її лише уважному та наполегливому читачеві. Кращий читач той, хто читає емоційно, хто здатен на співчуття і глибоке проникнення у текст.
Були визначені переможці марафону: Жукова Вікторія (3А клас) і Кошеварова Дар’я (4Б клас).
24 грудня 2017 року минало 80 років від дня народження сподвижника української нації, дисидента, журналіста, прозаїка, Героя України В’ячеслава Максимовича Чорновола.
Бібліотекарем презентовано виставку-персоналію «Україна починається з тебе», де показано внесок особистості В’ячеслава Чорновола у створення незалежної української держави та її розбудову в перші роки існування.
Найкращим подарунком до Нового року для дітей – це, звичайно, казка. У теплій невимушеній атмосфері 20 грудня для учнів 4А класу відбулося літературне свято під гаслом «І знову казка ожива» за твором «Снігова королева». Захід пройшов у формі сюжетно-рольової гри.
Бібліотекар розпочала зустріч розповіддю про всесвітньо відому казку для дітей «Снігова королева» Ганса Хрістіана Андерсена, що дозволило зрозуміти дітям текст книги та відчути красу художнього слова.
У ролі Королеви виступила учениця 9Б класу Кондратенко Аліса,в образі Кая перевтілився учень 7Б класу Коровін Владислав. Присутні мали змогу поспілкуватися з улюбленими героями. Особливо зацікавив учнів виступ Снігової королеви. Діти отримали естетичне задоволення від зустрічі та солодкі кристалики-цукерки.
З метою вшанування світлої пам’яті жертв голодомору 5 грудня у бібліотеці пройшов захід «Над білим янголом скорботи – нещасний духу смолоскип». Вчитель історії Ракша Н.М. та бібліотекар Євтухова Н.І. донесли до учнів об’єктивну інформацію про трагічні події української історії, де висвітлили факти голодомору, демонструючи документи та фото тих часів.
Учні 6-Б класу ознайомилися з книжковою виставкою «Пам’ять народу неубієнна» та прослухали проникливі вірші за участю дітей, відчули біль за тими, хто пішов у вічність.
30 листопада та 4 грудня учні 2А, 2Б та 3Б класів разом з класними керівниками та бібліотекарем здійснили захоплюючу подорож «У дивосвіт казок».
Євтухова Н.І. акцентувала увагу дітей на тому, що казка - це велике таїнство роду, народжене його мудрістю, життям, силою буття і ще чимось таким, що дороге і близьке кожному з нас. Вона ознайомила учнів із класифікацією казок за сюжетом, здійснила показ ілюстрацій із зображенням казкових героїв.
Учні висловлювали власну думку, характеризували казкових героїв, переказували знайомі казки.
Під керівництвом Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки та шкільного бібліотекаря школярі взяли участь у впровадженні соціально-просвітницького проекту Громадського руху Миколи Томенка «Рідна країна-безпечна країна», який мав на меті нагадати українським школярам про дотримання правил дорожнього руху та допомогти убезпечити їхнє життя.
З 13 листопада взяли участь у конкурсі учні початкових класів. Учениця 2-Б класу Назарова Мілана стала переможцем в номінації «Кращий малюнок» та була нагороджена пізнавальною літературою. Інші дев’ять учасників в подарунок отримали флайтери - світловідбиваючі брелки.
З метою популяризації і пропаганди здорового способу життя, запобігання негативним проявам серед дітей закладу, 26 .10.2017 року, учням 7А класу була рекомендована зустріч зі шкільною медсестрою, Блищик Галиною Георгієвною, яка спрямувала урок «Здоров’я – це головне життєве благо» на формування здорового тіла і душі.
Протягом уроку надані профілактичні настанови щодо гігієни, харчування, будь-якого захворювання та духовного добробуту дозволили учням уважно прислухатися до свого власного життя.
26 жовтня, у бібліотеці, за участю учнів 6А класу проведено урок у формі круглого столу «Бути здоровим – моє право», де бібліотекар представив дітям основні документи нашої держави, які захищають людину і гарантують право на здоров’я: Конвенцію «Про права дитини» та Конституцію України.
В дружній атмосфері активність учнів відчувалась, як в питаннях, так і в відповідях. Беручи до уваги те, що майже кожен учень має вдома комп’ютер, бібліотекар запропонував показ медіафільму про здоровий спосіб користування комп’ютером.
У шкільній бібліотеці, 24 жовтня, під керівництвом класного керівника Поліщук Тетяною Анатоліївною, учні 2А класу подорожували до «Країни здоров’я», де у доступній формі бібліотекар довів дітям значення дотримання правил гігієни, режиму дня та харчування.
Відбулася рольова гра по мотивам улюбленої вірша-казки Корнія Чуковського «Айболить», де учасниками казкових героїв були учні 7Б класу: доктор Айболить – Коровін Влад, Зайчиха – Бондаренко Анастасія.
По закінченню уроку доктор Айболить та Зайчиха запропонували дітям медіапоказ корисних порад.
За рішенням адміністрації школи, М’ята Олена Анатоліївна, мама учня 8Б класу М’яти Данила, провела цикл методично-показних уроків з формування навичок здорового способу життя майже по всім класам.
23 жовтня у 8Б класі проведено ток-шоу «Здорова родина» з метою попередження шкідливих звичок учнів нашої школи. Зустріч підкреслювалась додатковим матеріалом, показом медіафільмів, що свідчили на те, як впливає куріння та алкоголь на мозок людини.
19 жовтня 2017 року відбулася фізична естафета «Рух – запорука здоров’я» у 5А та 5Б класах, який проходив у легкій ігровій формі з використанням найпростішого інвентарю – м’яча і обруча.
Учням представлена основна література для поповнення своїх знань: «Енциклопедія олімпійського спорту» та «Олімпійський путівник».
Приємно висловити подяку вчителю фізичного виховання Авраменко Олегу Івановичу за підтримку та дружнє ставлення в пропаганді цінності здорового способу життя.
14 жовтня на свято Покрови Пречистої Богородиці та свята захисника України, водночас в наший державі відзначається День українського козацтва.
З цієї нагоди, в шкільній бібліотеці діє книжковий вернісаж, який надає унікальну можливість перенестися в епоху наших славних козацьких прадідів, прожити їхнім життям та вдивитися в портрети українських гетьманів.
З 11 по 13 жовтня 2017 року на базі ХАНО відбувся міський науково-практичний семінар «Книга і читання – важливий чинник у формування гармонійно розвиненої особистості» для шкільних бібліотекарів міста та області. Протягом навчання були надані теоретичні, методичні та практичні обґрунтування важливості формування здоров’язберігаючих компетенцій та впровадження їх у навчально-виховний процес.
Участь бібліотекаря у семінарі підкріплено отриманням сертифікату.
10 жовтня 2017 року сумісно з Херсонською Обласною бібліотекою для дітей імені Дніпрової Чайки проведена година слави за темою «Козацька доба в історії Херсонщини» з учнями 6Б класу в присутності класного керівник Ракши Наталі Миколаївни та бібліотекаря
Бібліотека відкриває місячник здорового способу життя під гаслом
«Шкільна бібліотека - за здоровий спосіб життя»
Здоров’я – це прекрасно,
Здорово, чудово, ясно.
І доступні для людини
Всі дороги і стежини.
Завдання шкільної бібліотеки – надати своїм користувачам інформацію про здоровий спосіб життя та про наслідки шкільних звичок, щоб здоров’я молоді лишилося міцним на все їх подальше життя. Працюючи в тісній координації з вчителями, бібліотекою реалізуються заплановані сумісні комплексні заходи щодо виконання зазначеного завдання.
Виставка «Наше здоров’я в наших руках» створена для формування та розвитку у дітей вміння самостійно набувати та застосовувати знання про здоровий спосіб життя, вміння працювати з джерелами інформації.
Виставка розрахована на різновікові групи людей. З цікавістю звертали увагу на виставку не тільки вчителі та батьки, а й учні молодших і старших класів, які залюбки використовували запропоновані матеріали.
6 жовтня 2017